July 3. 2020. 3:35

Перебежчик

Не Коростишівським єдиним: 5 неймовірно гарних кар’єрів України

Природа України багата на пам’ятки: у нас є і ласкаве море, і високі гори, і чисті озера, і безкраї поля з квітами. Ще одна з природних окрас – затоплені гранітні кар’єри. Останнім часом українці проявляють все більше інтересу до таких місць і шукають небанальні локації для подорожей.

Об этом сообщает FIBВ Україні є не тільки всім відомий Коростишівський кар’єр, але і багато інших. розповідає для вас ТОП-5 найкращих українських кар’єрів, про які ви, ймовірно, ще не чули.


Глухівський кар’єрКар’єр в Глухівцях


Глухівський кар’єр з небесно-блакитною водою і білим піском розташований за 70 км від Вінниці. Це справжнє диво природи й місце для пам’ятних фото. Береги кар’єра – це піщані й глиняні урвища висотою до 8 метрів. З води ростуть деякі дерева та кущі і видніються залишки старої затопленої дороги. Люди називають цю місцевість “Українським Памуккале”, за аналогією з неймовірними терасами в Туреччині. Іноді в кар’єрі проводяться роботи, тоді подивитися на пам’ятку можна лише зверху. Іншими днями кар’єром можна прогулятися.


Де: Вінницька обл., Козятинський район, село Глухівці


Черепашинський кар’єрЧерепашинський кар’єр


Черепашинський кар’єр – це затоплений в середині 90-х гранітний кар’єр. Перебуває він за 43 км від Вінниці. Щороку вода в кар’єрі тільки прибуває – про це свідчать деякі дерева, які практично зникли під водою. За історичними даними, глибина кар’єру сягає 100 метрів. Вода в Черепашинцях дуже чиста, видимість коливається від 2 до 5 м вниз. Завдяки сонячним променям і прозорості водойми здається, що вода має небесно-блакитний колір. Ясного дня помітно, як плаває риба на глибині до двох метрів.


Де: Вінницька обл., Калинівський район, село Черепашинці


Кар’єр в БазальтовомуКар’єр в Базальтовому


Кар’єр в Базальтовому розившований в Рівненській області, поряд з однойменним озером. Вода тут кристально чиста зі смарагдовим відтінком. Кар’єр оточений природною пам’яткою – базальтовими стовпами. Цим стовпам майже 700 млн років і їх висота досягає 30 метрів. На тлі смарагдової води вони виглядають особливо мальовничо. Серед затопленого кар’єру утворився маленький острівець, названий “Островом кохання”.


Де: Рівненська обл., село Базальтове, урочище Янова Долина


Мигійський кар’єрМигійський кар’єр


У селі Мигія Миколаївської області розташовані Блакитне озеро і Мигійський кар’єр. Його глибина – близько 40 метрів. Круті кам’яні схили оточують кар’єр на різній висоті від води. Прогулюючись околицями, можна спостерігати красивий вид на річку Південний Буг. У самому кар’єрі небезпечно купатися, адже на території виділяється газ радон, що шкідливий для людини. Але можна погуляти поруч і влаштувати пікнік на природі.


Де: Миколаївська обл., село Мигія


Пашинський кар’єрПашинський кар’єр


Пашинський кар’єр в Житомирській області був затоплений ґрунтовими водами. Він має овальну форму і глибину понад 50 метрів. Тут чиста вода і красива природа. Це місце чудово підійде для відпочинку з наметами. Кар’єр популярний серед любителів дайвінгу, адже під водою можна побачити затоплені спіралі граніту, майданчики й чисельні урвища.


Де: Житомирська обл., 3 км від міста Коростень,


Кар’єри – прекрасне місце для відпочинку на природі біля водойми. Також тут можна зробити чудові фото. Однак варто пам’ятати, що підходити до краю кар’єра або стрибати в воду з урвища може бути небезпечно для вашого життя.


Джерело:


Джерело статті: “https://1news.com.ua/tsikave/ne-korostyshivskym-yedynym-5-nejmovirno-garnyh-kar-yeriv-ukrayiny.html”